Josef

19. října 2009 v 8:36 | Marek Musil - Mamufous |  S úsměvem
Tak se nás to také dotknulo. Minule, ráno zapnu televizi - jako že kulisa, a nic. Chvíli jsem zíral na to zrnění a fakt jsem přemýšlel, čím to asi bude? Než se po hlubokém spánku rozhýbe cenrum logického myšlení, chvíli to trvá. V mysli se mi vybavilo slovo "set top box"! No jo, ale přece když jsem koupil telku od pana Sonika s nějakou výbornou technologií Viera - a ten krám nebyl věru levný, přece to musí hrát!, běželo mi hlavou paralelně se set top boxem. Pokusil jsem se to opravit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, takže jsem vzal do ruky ovladač a několikrát přepnul program. Hmm, tak to je dobrý, do kanclu pojedu hladovej a neinformovanej. Celkem jsem to přežil i když od Hezuckýho s Marešem jsem se sice nedozvěděl nic podstatného, alespoň jsem se však zasmál. Den proběhnul standardně, zrnění jsem prověřil a set top box mi byl vážně doporučen. V podvečer jsem tedy zaběhnul do prodejny a nechal se nasměrovat. Cestou jsem minul kamery a potěšily mě, protože kameru nemáme a když jsem na ně koukal naposledy, můj favorit stál téměř čtyři desítky. Dnes skoro směšných šestnáct. Byl jsem příjemně naladěn, a když jsem dosáhnul cílového oddělení se set top boxy, pomyslel jsem si, že ten s tím přiblblým odznakem "rádi Vás obsloužíme", se spletl. Zíral jsem na plastové krabice za zhruba tisícovku i více a to se mi vážně nelíbilo. Tak já koupím bednu za ranec, v prodejně mě ujišťujou, že budu chytat i digitál a teď mi jinde z kapsy tahají další prachy? 'Rádi Vás obsloužíme' mi poměrně ležérně vysvětlil, že buďto koupím, nebo si můžu po večerech číst a mladá háčkovat… Zalapal jsem po dechu. V práci mi říkají pane a tady ten lepší skladník mi bude ironicky radit, co mám dělat?! Moji partnerku degradoval na "mladou" a ještě se na mě tupě křenil přes hablovy teleskopy. Vysvětlil jsem mu, že "mladá" není výraz, kterým mě pobavil. Astronom "rádi Vás obsloužíme" to nevzdal a přitlačil na pilu. "Tak co? Kerej?" Ten sičák jasně ví, že ráno vypnuli signál a je celej den na koni. Ťuknul jsem mu na odznak a říkám: "…tak mě rád obslužte…", pohodil jsem hlavou směrem k regálu se "seťáky". Začal profesionálně a to nevzdával. Narovnal si zdánlivě pohnutý odznak a šel na mě od lesa.
"Kerej se vám líbí?"
"No,…vlastně všechny, ale stačí mi jeden. Stačí, když mi doporučíte…" Docela mě to s tím prodavačníkem začalo bavit a čekal jsem další kulišárnu. Překvapil mě mistrovským tahem šach-mat a zavolal, na svého kolegu. Prý, "pán tomu nerozumí a neumím si vybrat 'seťák'." Zařval to přes tři regály a v dosahu dalších tří regálů - dohromady šesti, se na mě každý podíval. Jen jsem polknul a hlavou se mi prohnal šnek s detailním záběrem na krásnou velkou ulitu. Mezitím se na mě "rádi Vás obsloužíme" tak vítězně culil přes umatlané popelníky, že nezbývalo než přijmout kapitulaci. Přiběhnul jiný "rádi Vás obsloužíme" a říká: "Pepiku, vzadu ti převezli lednice, mazej skládat, máš bejt snad tam, ne?!" Pobavili mě. Oba dva. Pepik a jeho sebevědomí. "Šéfe, mě tu nemít, tak můžete zavřít." Pak se bezelstně podíval na mě a povídá: "Přiďte za hoďku, budou supr lednice." Zavrzal křuskama a zmizel za širokými dveřmi. "Pepik je cvaklej, ale je dříč", doplnil "šéf".
S kolegou jsme nakonec něco vybrali, já poslušně zaplatil a za tisícovku jsem si odnesl nic nevážící krabici. Opět máme našich dvacet tři programů, z nichž sledujeme, ehm, tedy pouštíme dva tři "nejoblíbenější". Nic se nezměnilo, nebo vlastně ano. Pořád se podle zpráv krade a švindluje, ale teď digitálně, takže asi kvalitněji. Já jsem o litr lehčí, přesto bez dobrého pocitu,…jo a Pepika bych chtěl nějak dostat na jednu prezentaci o obchodních dovednostech,…nebo raději ne. I tak je to ale docela borec.


 


Komentáře

1 -T₤-r€z-ka } ~PriNc€s$* ˆ ˆ -T₤-r€z-ka } ~PriNc€s$* ˆ ˆ | Web | 19. října 2009 v 8:45 | Reagovat

Ahojky promin , že otravuji , ale prosím hlásni pro mě na www.dominikamyslivcova.cz/soutez pro číslo 53 MOOOC děkuji   a kdyžtak mi pomož prosím sehnat taky nějaké hlásky budu vdečná

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama