Budoucnost nejasná III.

5. února 2010 v 19:04 | Marek Musil - Mamufous |  Kde roli hrají peníze
...denně se setkávám s lidmi, kteří se nevědomky léta okrádali o peníze, aniž by tušili, že tak činí. A nejde jen o tuto pětistovku, ale o další nepromyšlené finanční transakce. Předražená pojištění, nepotřebná pojištění, nebo naopak chybějící pojištění, nedostatečně zajištěná rizika a podobně. Aniž bych se chtěl kohokoliv dotknout, dříve pochopili ti vzdělanější. Jak mi řekl můj klient, vlastnící titul MUDr.: "Když si zlomíte nohu, vyléčím ji já, vy sám těžko a pokud přece, potom s obrovským rizikem trvalých následků. Proto vám svěřuji své peníze, protože já jsem odborník na vaše zdraví a vy na mé peníze..."

Již po roce od strategického nastavení toku financí (cash-flow) je možné pozorovat první větší výsledky. Někteří klienti do problematiky správy vlastních peněz sami po pár letech pronikají a těm už stačí občasná konzultace. Tak jako jsem vypočítal rozdíl s nesprávně umístěnou pětistovkou, může se vaše špatné rozhodnutí projevit po letech takto:
NEBO


Obrázky jsou možná pro někoho úsměvné a možná někomu přijdou až nereálné, ale já tvrdím, že že právě toto je realita budoucnosti. Koneckonců, právě ekonomické a hospodářská situace a vývoj spolu s mnoha špatnými či dobrými rozhodnutími byli počátkem vzniku tzv.střední sociální třídy, která u nás zatím neexistuje.

Do budoucna přidám na svůj blog články, které jsem již dříve zveřejnil v různých tištěných periodikách, a které by vám mohly zčásti zprůhledit smysl jednotlivých finančních produktů a jejich použití v té které situaci.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama