Politický terorismus

17. dubna 2010 v 19:17 | Marek Musil - Mamufous |  S jistou vážností
Je sice sobota, ale když jsem dnes jel do své kanceláře, na křižovatce jsem si všimnul velkého bilboardu, který oranžově hlásá, že důchodci dostanou třináctý důchod ze zisku ČEZu.
Je fakt, že také mě ČEZ docela sejří, protože při vyúčování na konci loňského roku mě málem křísili. ČEZ má skutečně obrovské příjmy a cena elektřiny je na naše poměry vysoká. Problém spočívá v tom, že cenou za elektřinu stále Evropu doháníme, ale naše platy jaksi váznou. A právě argumentem představenstva ČEZu je srovnání cen elektřiny u nás a v zahraničí. Ať tak, či tak, ČEZ je v podílovém vlastnictví státu a je třeba počítat s tím, že elektřina výrazně zlevňovat nebude.
Co mě ale dnes na té křižovatce dostalo je fakt, že jakási politická strana si dovolí slibovat v předvolebním boji něco, co je již nyní holý nesmysl a neuskutečnitelný plán. Nechápu, jak si může pan Paroubek dovolit slibovat důchodcům třináctý důchod ze zisku ČEZu? Jsme opravdu tak tupý národ, že můžeme uvěřit i takovým báchorkám a jsme opravdu tak důvěřiví vůči takovým "živlům" Paroubkům a Topolánkům, že jim skočíme i na sebemenší hovadinu?
Věřím, že řada dříve narozených jásá při představě, jak jim ČEZ ochotně vyplácí třináctý důchod a oranžová maškara se při tom bije v prsa. Jsem si jistý, že možná ti méně vzdělaní a později narození budou chtít pro své rodiče něco na přilepšenou a tak hlásnou pro oranžádu. Jenže potom si já musím položit otázku, zda si díky své obecné naivitě zasloužíme právě takové politiky, které máme nyní, nebo je na nás páchaný neustálý politický terorismus, přičemž ti nahoře se ukrutně smějí, až se za břicho popadají a vymýšlejí další čím dál větší hovadiny, kterými se nás budou snažit příště dostat?
Je nadmíru jasné, že tato kampaň od jedovatě oranžových je dalším kopancem do našich zadků, stejně jako je nadmíru jasné, že představenstvo společnosti ČEZ nikdy neodhlasuje takovou pitomost ohledně třináctých důchodů. Kdo se trochu orientuje ve struktuře právnických subjektů - protože ČEZ je právnický subjekt zvaný akciová společnost (a.s.), nemůže ani na chvíli věřit žvástům o odebrání části zisku této společnosti, za účelem přerozdělení mezi penzisty. V tom případě by zde byla opakující se historie února 48", kdy naši soudruzi vše zestátnili. Pokud se mám zamyslet více vážněji, jako akcionář společnosti ČEZ (a že jich je!) bych nikdy nesouhlasil s tím, aby stát rozhodoval kdy, kolik a kam má jít ze zisku společnosti! Přesto, že osobně vnímám permanentně rostoucí zisky ČEZu za nemorální, musím si přiznat, že jako akcionář bych byl rozhodně proti takovým tendencím, aby někdo zvenčí určoval co a jak. ČEZ, přestože jedním z významných podílníků je stát, je stále soukromou společností a jako taková nemůže nést důsledky špatného hospodaření státu. Důchodová reforma měla přijít již před deseti lety a už tehdy by přicházela pozdě. Jenže na nepopulární kroky nemáme dost férové a schopné politiky. Místo toho se jako smaženky snaží získat lepší barvu na nehorázných lžích. A jestliže Amerika hledá Bin Ládina, protože ohrožuje americké zájmy, potom bychom mi Češi měli pořádat hon na české politiky, kteří jsou dnes již tak namachrovaní, že si vymyslí sebevětší blbost, aby u voleb dostali náš hlas. Vidím to tak, že v naší poslanecké sněmovně, ale také v senátu, sedí desítky politických teroristů, kteří soustavně poškozují zájmy České republiky. Škoda, že politik není rasovou menšinou. Vzal bych tyč, vyrazil bych do průvodu a někomu bych s ní srovnal charakter. V tuto chvíli však raději sedím v kanceláři a buduju majetky, abych jednou nemusel uvěřit, že mi někdo něco bude muset dát, protože jiný mi to slíbí. Jo, a teroristům hlasy nedávám... 
 


Komentáře

1 Petr Petr | 17. dubna 2010 v 20:19 | Reagovat

s takovými řečmi politiků se dočkáme maximálně toho, že  ČEZ přestěhuje své sídlo do Lichnštejnska a bude odvádět svý nehorázný daně tam... a oranžoví z toho zrudhnou....

2 Metiss Metiss | Web | 17. dubna 2010 v 22:17 | Reagovat

mě je to  jedno. mě je 16 a do důchodu mám daleko, ale má tet13. důchod smysl? vždyt je to je asi 3 000 ročně

3 Šárka Šárka | Web | 17. dubna 2010 v 22:52 | Reagovat

Kéž by si tohle přečetlo co nejvíc lidí.Třeba by se jim v těch kebulích už konečně rozsvítilo...

4 Markus Markus | 23. dubna 2010 v 17:23 | Reagovat

Metissi, stejně jako je tobě jedno, zda 13.důchody budou či nikoliv, je důchodcům a politikům jedno, zda nejen díky takovému rozhodnutí nebude muset vaše generace vyhlásit státní bankrot... Asi tolik.[2]:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama