Bacha na ně, na upíry

14. srpna 2010 v 23:28 | Marek Musil - Mamufous |  S jistou vážností
Nevím jak vám, ale mě se při vyslovení "upír" vybaví osoba, která vysává z lidí nikoliv krev, nýbrž energii, případně vědomosti, nejhůře obojí současně. Pár jich kolem mě je a docela se mi daří jim tak nějak unikat, i když úspěch není vždy stoprocentní. Kdysi jsem někde četl, že tihle upíři se na vás napojí a sají, co se do nich vejde. Jedinou obranou je prý buď se úplně vzdálit, nebo - v případě, že to z jakéhokoliv důvodu nelze, představit se jakousi hadici, kterou je na vás napojený a tu hadici prostě odpojit. Je pravda, že mně to pomohlo mnohokrát. Horší jsou ti, co z vás tahají informace s takovou samozřejmostí a drzostí, že nestíháte valit oči. Pokud z nějakého důvodu nemůžete, nebo nechcete říct "ne", zpravidla se uchýlíte k "nevím". Když ani to nezabere a dokonce ani metody praktického užití asertivity nepomohou, radím jediné možné. Použít upíří zbraň proti svému pánovi. Na otázku, "jak ty děláš toto…?", se ptám, "a jak to děláš ty…?" Když upír nedělá, ptám se, jak by to případně dělal? Prostě a jasně ho vždy donutím k nějaké odpovědi. 
 V okamžiku, kdy odpoví - i když je to sebevětší blbost, okamžitě dělám rozzářené oči, sápu se po bloku a řečním o vynikajícím nápadu, který musím okamžitě zkusit, protože tohle by mě nikdy nenapadlo a jsem přesvědčen, že tohle určitě zabere. Třeští na mě oči a nechápe, že mi něco prozradil. Při své odpovědi si nebyl zcela jistý, ale moje chování jej přesvědčilo, že řekl něco zajímavého. Zároveň mu letí hlavou, že původně šel na výzvědy a momentálně je to on, kdo vyklopil cennou informaci. Je zmatený a neví co dělat? Možná se zkusí zeptat ještě jednou, a pokud opět použijete metodu "ukradené zbraně", máte od upíra pokoj. Může to působit přirozeně, může to působit také účelově, ale budete mít klid od lidí, kteří se snaží přiživovat jako pijavice na cizích nápadech, postupech a doporučeních, aniž by zapojili vlastní mozek, popřemýšleli, případně vložili vlastní invenci. A líto vám jich být nemusí. Věřte totiž tomu, že tihle upíři nikdy nepřijdou s tím, že tenhle nápad se jim osvědčil, a že jej tedy nabízejí také vám. Takoví oni nejsou a zpravidla nikdy nebudou.
 


Komentáře

1 maglaiz maglaiz | Web | 16. srpna 2010 v 23:18 | Reagovat

pěkně napsáno :-) velmi dobré rady :-)já obvykle takovéto upíry pošlu do patřičných míst,kde je teplo,ale nejde vidět ani na krok :-D nebo jim řeknu,ať se taky jednou pochlapí a přinesou něco užitečného společnosti :-)

2 Mamufous Mamufous | 16. srpna 2010 v 23:33 | Reagovat

Je vidět, že víš jak na ně, takže tobě úspěch upír nevezme.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama