Komentáře

1 Renata Štulcová Renata Štulcová | Web | 14. července 2012 v 9:21 | Reagovat

Počkej, přemýšlela jsem nad tím a je to obráceně. My jsme občany tohoto státu. Ale oni (církev a vlastizrádní politici) jimi přestali být. Včera se tak odsoudili tím, že hlasovali pro. Odsoudili se i tím, jak jsou vulgární a že oni šli do politiky, aby se pokusili Čechy zničit. Ale taky si myslím, že Češi si zase musí sáhnout až na dno, aby se konečně všichni zvedli od debilních televizorů a počítačů a šli říct, že takhle teda ne...

2 patrik-vlk patrik-vlk | E-mail | Web | 29. července 2012 v 18:18 | Reagovat

Allah to sice za nás nevyřeší (ze všech možných Bohů je to zatím mimino, vlastně křesťanské), ale článku dlouze a hlasitě tleskám.

Ostatně - islám počítá letopočet od doby svého vzniku: čili jsou "také" teprve ve středověku.

Také tleskám komentáři Renaty - ano, asi tak nějak…

3 zorka zorka | Web | 1. srpna 2012 v 8:34 | Reagovat

V minulosti jsem měla stejný názor na církve a s KATOLICKOU církví se stále nemohu právě pro všechny tyto věci vnitřně srovnat. A znám mnoho lidí, kterým právě katolická církev "upravila" svou nemorálností názor na církev a na Boha. Četla jsem o jejich jednání děsivé věci, takže vím, že to není minulost.

Pak jsem objevila, že existuje ještě EVANGELICKÁ církev a že tam funguje život jinak. Takže díky tomu se mi podařilo objevit o čem křesťanství skutečně je. Protože když se dívám na katolickou církev, tak vidím totéž, co ostatní. I když vím, že i tam jsou čestní lidé. Třeba z minulosti - Jan Hus byl katolík a známý svou čestností a odvahou, a zaplatil za to. Znám několik současných katolíků a jsou to skvělí lidé.

Takže můj závěr je - je to jako v každé oblasti - o lidech.  Lidé dokáží zprznit každou dobrou věc prostě proto, že žijí bez Boha v srdci. Bez JEHO pravidel pro život. Vím, že Čechům zní slova "Boží pravidla pro život" děsivě, protože my si chceme dělat sami co chceme (a tak to pak dopadá). Ale nebylo by na světě hned lépe, kdyby jsme každý na svém kousku země se řídili Božím základním pravidlem: "Miluj bližního svého jako sám sebe?" Taky to známe jako "Co nechceš, aby ti činili jiní , nečiň ty jim."

No a protože si lidé myslí, že oni jsou chytřejší než Bůh (pro lidi Bůh=církev, což by mělo být, ale není, to, co církev často předvádí, není obraz Boha), tak si lidé dělají co chtějí. A my pak vidíme výsledek v podobě zoufalého stavu společnosti.

Možná byste měli vědět, že v Čechách existuje část evangelické církve, která bez potlesku a bez popularity krok za krokem bojuje proti špatným věcem ve vedení, které se dotýkají nás všech. Nehrají si na spasitele, nenadávají veřejně, nesedí u počítačů, prostě jenom dělají, co je v jejich silách za daných okolností. Protože se na to, co se děje, také nemohou dívat. A tímto způsobem skutečně mění věci. I když ti, kterým zrušili jejich "politické a sociální" zájmy, pěkně prskají.

Já bych tedy neházela všechno do jednoho pytle - v církvích jsou jak špatní lidé, kteří si hledí svého i tím nejodpornějším způsobem, tak také stateční a obětaví lidé, kteří pomáhají kde se dá (bezdomovci, osamělé matky v nouzi, povodně...)

4 mamufous mamufous | Web | 2. srpna 2012 v 3:42 | Reagovat

Zorko, souhlasím s tebou, že dobří lidé se dají najít také v prohnilých institucích. Nicméně stále platí to, že naprostá většina všech válek byla vedena ve jménu Boha. Ti, kdož si brali boží slovo do úst zároveň zabíjeli a plenili.

K tomu, abych věřil, nepotřebuji ani chrámy, ani kostely, ani papeže. Dokonce ani nepotřebuji používat slovo Bůh. Mohu naprosto svobodně věřit v něco/někoho, co řídí můj život a před čím/kým mám já respekt. Dosud mi nikdo nevysvětlil, proč když Ježíš Kristus chodil po světě ve lněném rouchu, a víru šířil v nejchudších podmínkách, proč se později církev tolik prala o majetek? Zlatem ověšený papež jako nejvyšší hlava církve...
Muslimové nemohou vystát Židy, každý má svého boha, kvůli kterému se vzájemně celá tisíciletí zabíjejí, ale Korán stejně jako Kniha Davidova popisují stejné příběhy, více méně stejný počátek lidstva a stejný zánik světa.

Pokud mám uvěřit v nějakého konkrétního boha, musím uvěřit věrozvěstům. A těm uvěřím tehdy, pokud jejich činnost nebude zahrnovat shromažďování hmotných statků. V opačném případě se jedná o normální čistočistý byznys na úkor Boha.[3]:

5 zorka zorka | Web | 2. srpna 2012 v 10:15 | Reagovat

S tím souhlasím  a přesně stejné argumenty jsem měla i já, než jsem se seznámila s Bohem osobně.

Nikdo nemůže najít pravdu, když se bude na věci dívat jenom z jedné strany. Když neprozkoumá věci taky z druhé strany. :-) Určitě nikdo nenajde Boha v takových církvích, jak píšeš. Jsem křesťanka a stále mám s tímto přístupem církví velký problém, protože vím, že oni nejednají správně.

Je pravda, že různá náboženství mají různé bohy, ale ve své podstatě se moc neliší. Najdeš tam hodně společných věcí. Jak to boží nepřítel kopíruje a nabízí lidem, jenom aby nenašli v té záplavě toho pravého Boha. Prošla jsem před křesťanstvím mnoha filozofiemi, jak jsem hledala "pravdu", abych objevila, že je pravda to, co řekl Ježíš: Že jenom ON, je ta cesta a pravda. Že jenom skrze něj můžeš přijít k Bohu. Nejsou to ale z mé strany fráze, je to osobní zkušenost člověka, který si dal velkou práci po mnoho let, abych to všechno prostudoval.  

Ale Boha nelze najít studiem nebo proto, že se tak sám rozhodneš. K tomu tě musí přivést Bůh. Třeba tak, že ti pošle lidi, kteří tě přimějí k zamyšlení a hledání. :-D

Tam mne ale zaujala tvá formulace, že pokud máš uvěřit v Boha, tak musíš uvěřit věrozvěstům. Kdo to je podle tebe? Koho si za tím pojmem představuješ?

6 mamufous mamufous | Web | 2. srpna 2012 v 11:44 | Reagovat

Pro mě je skutečným věrozvěstěm každý, kdo si nehraje na božího asistenta tím, že se navleče do groteskních hadrů a neověší se tunou zlata, aby vypadal dostatečně vážně. Je to každý, kdo šíří boží slovo, které také beze zbytku plní a dodržuje. Kdo si takříkajíc nevytírá božím desaterem zadní část těla. Je to někdo, kdo k modlitbě nepotřebuje chrámy jako kráva. A takového bohužel neznám žádného.
Hodně blízko jsou tomuto muslimové. Modlí se bosí na zaprášeném koberci a VŠICHNI jsou si před jejich Bohem rovni. To je také důvod, proč je tato víra na takovém vzestupu po celém světě. Je pro naprostou většinu lidí zcela jasná a přijatelná. Nepleť si ale, prosím, muslima s člověkem, který víru využívá k útlaku ostatních lidí. Korán je stejně zajímavé čtení jako Bible. [5]:

7 zorka zorka | Web | 2. srpna 2012 v 12:05 | Reagovat

Pokud bys přestal koukat na katolickou církev a porozhlédnul se po nějaké evangelické (nejlépe apoštolské) církvi ve tvém okolí, možná by se ti podařilo vidět jiný obraz. Evangelíci žijí bez těchto okras.

Ale ani tam nenajdeš církev bez problémů. Jenom jinou církev, než znáš. :-)  

Muslimové utlačují nehorázným způsobem ženy. Nemají pro ně žádnou cenu. Tomu já neříkám rovnost.

Ale v těch náboženstvích nejde o to něčemu věřit. Jde o to, aby ses měnil ty k lepšímu a o to, kde ty se ocitneš po smrti.

8 Zorka Zorka | Web | 3. srpna 2012 v 0:21 | Reagovat

P.S. A na to hlavní jsem zapomněla ! Jde o to, že tě (každého) Bůh stvořil s nějakým záměrem, s nějakým úkolem tady. A ty ten úkol těžko bez Boha můžeš najít a naplnit. Takže jakobys žil zbytečně. Což možná lidem nevadí, když jsou mladí, ale před smrtí se tím všichni začínají zabývat. Ale už je pozdě. :-(   Žádný jiný bůh ti smysl tvého života neukáže, protože oni nestvořili ani tebe, ani vesmír. Je to jenom náboženství. Je to něco, co stvořili lidé.

9 Zorka Zorka | Web | 4. srpna 2012 v 13:37 | Reagovat

Tady jsem našla dnes něco o morálce a myšlení muslimů.
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/275045-sedmnactiletou-dceru-udusili-muslimsti-rodice-sackem-soud-jim-dal-dozivoti.html

10 eliška987654321 eliška987654321 | Web | 22. dubna 2013 v 19:06 | Reagovat

Já nejsem nábožensky založená a tudíš jsem do kostela nechodila, ale pokud by mi to pomohlo až budu zítra dělat zkoušky tak se tam nahrnu hned :)

11 L Arpet L Arpet | E-mail | Web | 14. října 2015 v 16:00 | Reagovat

Zajímavý článek, nicméně s ním nesouhlasím. Jsem křesťan, kolem sebe vidím fajn lidi a fajn kněze. Nemám pocit nějaké vulgarity nebo zvrhlosti kolem sebe. Na muslimy bych se být Tebou neodvolávala. Také vraždí, znásilňují a co, ty to schvaluješ jenom pro to, že si tak vyložili korán? Já ne, korán by se dal vyložit i jinak, mnohem mírumilovněji. Co je to za společnost, kde žena není člověkem, a muž se s ní může rozvést kdykoliv aniž by jí o tom řekl? Ale to je možná pro muže těžko pochopitelné... To co říkáš o křesťanech a středověku, dovol, abych řekla svůj názor. Ve středověku bylo křesťanství in. Spoustu mužů šlo do řádu jen kvůli snadnému životu, ne kvůli Bohu. Spoustu lidí se prohlásilo za katolíky, protože pak měli život snazší. Ale uvnitř nebyli křesťany, dál si praktikovali svoje tradice a tzv. zákony. Stejně jako inkvizice. Z křesťanství si jen udělala záminku.
Křesťanství je tvůj vztah k Bohu.

12 Mamufous Mamufous | 15. října 2015 v 9:54 | Reagovat

[11]:
Ahoj, díky za komentář. Musím říct, že svůj několik let starý článek jsem si musel znovu přečíst, abych vůbec věděl, jak odpovědět na tvůj komentář. V zásadě si ale stále stojím za tím, co jsem tehdy napsal. V zásadě. To znamená, že jsou věci, na které mám dnes zcela jiný názor. Platí, že jsem se již tehdy zajímal o evropskou historii čtením knih. Dnes bohužel vím, že ani kniha nemusí zobrazovat dějiny tak, jak byly skutečně tvořeny. Dnes již Křižáky nevnímám jako hordu hrdlořezů, ale jako obránce tehdejší Evropy. Přesto souhlasím, že v bitvách není dobrý a špatný, je-li válka, dějí se na bitevním poli zvěrstva z obou bojujících stran. Ale pojďme je křesťanství. Já nejsem teolog, a křesťanstvím jsem tehdy pojmenoval víru v Boha obecně bez ohledu na různé řády a proudy. V tomto je můj názor neměnný, protože i dnes si myslím, že stejně jako do Francouzské legie, také mezi představitele církve se vmíchávají lidé s poněkud jinými zájmy a hodnotami, než se obecně očekává. Po napsání tohoto článku přišly navíc tzv. církevní restituce, a zde se opět ukázal prazáklad řízeného způsobu víry. Pro mě tedy nadále církev zůstává spíše kontroverzní organizací, která si umí pomáhat, a dozajista tak činí, ale její celkový dopad má spíše negativní bilanci. Alespoň pro mě. Z pohledu církve jsem ateista, osobně se vnímám jako věřící. Nepotřebuji žádnou církev, ale by říkala, co a jak mám dělat, abych se Bohu zalíbil. Nepotřebuji nyní hledat pravdu, zda Bůh je či není, už jen proto, že to činili miliony lidí přede mnou, přesto se stále polemizuje. Ale musím říct, že ať již vnímám evropské církevní organizace jakkoliv, jedno se jim upřít nedá. Mimo své řady v podstatě nikoho k ničemu nenutí, což se o Islámu říct nedá. A je mi jedno, jakým způsobem lze vykládat Korán, stejně jako Bibli. Trochu mi to připomíná současnou sbírku občanských zákonů. Je plná kliček a slepých uliček, takže ve výsledku záleží na šikovnosti toho, kdo právě zákon vykládá. A to mi přijde účelové. Jak u církve, tak v běžném životě. A z tohoto pohledu hodnotím církev jako potenciální nebezpečí. Podhoubí pro lidi, kteří se potřebují za něco nebo kvůli něčemu schovat do lákavého pozlátka.

13 L Arpet L Arpet | E-mail | Web | 15. října 2015 v 11:16 | Reagovat

[12]: Ano, takoví lidé jsou a jsou úplně všude. Jsou v církvi stejně tak jako v politice stejně tak jako třeba ve škole/školce. Srovnávat církev obecně mi přijde, jak bych to řekla... jako házet lidi do jednoho pytle stylem: člověk->pytel, zvíře->necháme na pokoji...

Jo, v zásadě ve všem se dají najít kličky. Celkový dopad se asi musí hledat trochu jinak. Protože v mediích jsou většinou ty negativní zprávy,takže asi tak.

Hodně podle mě záleží na osobním vztahu s Bohem. Já vím, že já chodit do kostela potřebuji. Ta atmosféra tam je nádherná a je to po mě úžasná hodina tam být. Je fakt, že jsem k tomu dlouho dospívala a naplno mě to "zasáhlo" až když jsem si prošla několika problémy....

Ano, člověk se vyvíjí a já doufám, že i ty budeš mít možnost poznat církev z té dobré stránky :)

14 Mamufous Mamufous | 15. října 2015 v 11:22 | Reagovat

[13]:
A já nemám žádný problém s lidmi, kteří chodí do kostela. Někdo nabírá sílu tam, někdo k tomu potřebuje fyzický trénink a jít domů po čtyřech. Já jsem církev poznal (jako hodně malý) z dobré stránky. Přesto si myslím, že historicky do života lidí zasahuje/zasahovala přespříliš.

15 L Arpet L Arpet | E-mail | Web | 15. října 2015 v 11:35 | Reagovat

[14]: Nemyslím, že bys měl mít problém. Uváděl jsi příklad, že kostely jsou zbytečné, já ti chtěla jen ukázat opak... :) Historicky do života lidí zasahovala hodně, nutno jen dodat, jak už jsem psala, do jaké míry to byla církev a do jaké míry společenství vyčůraných lidí. Viz třeba desátky...
Mám pocit, že dost lidí vnímá církev ještě jako by byla středověká... (netvrdím, že j tak vnímáš ty :) )

16 Mamufous Mamufous | 15. října 2015 v 11:51 | Reagovat

[15]:
Tak pro lidi zbytečné nejsou, možná jsem se nesprávně vyjádřil. I mě chytne atmosféra kostela, pokud do něj vstoupím, to "tajemno", specifická vůně, architektura, pokud je to větší stavba... A varhany! To je nástroj!

FB - Junák - český skaut?

17 L Arpet L Arpet | E-mail | Web | 15. října 2015 v 11:52 | Reagovat

JJ :)

18 Best Payday Loan Best Payday Loan | E-mail | Web | 19. ledna 2018 v 12:50 | Reagovat

online personal loans <a href="https://loansonline.us.com">installment loans in california</a> best online loans instant approval <a href=https://loansonline.us.com>loans online</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.