Komentáře

1 Petr Petr | 10. května 2017 v 20:26 | Reagovat

Jsou i nějaké kvalitní icebugy pro lidi s užším chodidlem? :-)

2 Mamufous Mamufous | 11. května 2017 v 9:10 | Reagovat

[1]:
Petře, právě že lidé z užším chodidlem mají zatím u Icebug mnohem lepší možnosti výběru. Až nyní přichází Icebug s nabídkou několika modelů s širším fitem.

3 Uzda Uzda | E-mail | 6. června 2017 v 21:20 | Reagovat

Ahoj Petře, prosí  kde se dají sehnat podkolenky či jiné oblečení od icebug?
Jinak v lednu jsem si pořídil PYTHO 2 M BUGrip a super botky. Dík :-)

4 Roman Roman | 2. července 2017 v 8:57 | Reagovat

Poběžíš v nich UB? Nebo se nehodí? Jaké boty na UB?

5 Mamufous Mamufous | 3. července 2017 v 0:36 | Reagovat

[3]:
Uzdo, na tvůj dotaz jsem určitě odpovídal přes mail. Pokud se pletu, omlouvám se za opožděnou odpověď. Chlapi z Icebug objíždějí všechny závody Predator race a vozí s sebou fakt široký sortiment textilu. Vzorkovou prodejnu mají v Příbrami a kontakty/adresy zjistíš na www.icebugrunning.cz.

6 Mamufous Mamufous | 3. července 2017 v 1:10 | Reagovat

[4]:
Romane, odpovím postupně. UB v těchto botách s největší pravděpodobností nepoběžím a není to tím, že bych nechtěl. Mám poměrně široké chodidlo a Zeal3 je jeden z mála modelů Icebug, který mi na šířku chodidla sedí. Ale závěrečný běžecký test v přípravě na UB - trailový závod na 45km, odhalil, že na takovou vzdálenost bych přece jen potřeboval ještě o chlup širší fit boty. Nebo by to možná vyřešila o číslo větší bota. Icebug jsem na UB chtěl vzít, ale bota - spolehlivá bota je/bude fakt alfou omegou úspěchu. Nemůžu si dovolit, abych startoval do závodu s vědomím, že na třicátém kilometru mě boty začnou tlačit. Icebug před nějakou dobou projevil zájem, abych otestoval a recenzoval další modely, nicméně zatím jsme nenašli společný termín. Tím pádem jsem nemohl otestovat, jak jsou na tom jiné modely a bohužel pro Icebug pravděpodobně vsadím na Salomon ověřený z loňska. Mě samotného to hodně mrzí, protože Salomon není v těžkém terénu tak jistý jako Icebug. Boty Icebug jsou vynikající hlavně ve vodě a na mokrých/vlhkých kamenech. Upřímně řečeno, sere mě, že jsem testy nestihnul do UB, protože kvůli tomu jsem nucen vzít na závod funkčně horší Salomon. Tím odpovídám, ano, Icebug se na UB hodí. Ale...!
Je tu jedno ale. Icebug je prakticky bez tlumení. Pokud tedy někdo nemá alespoň průměrnou techniku běhu a dupe jako slon, nebo dopadá na paty, určitě bych na tak dlouhý závod doporučil boty s tlumením (drop). Jak nekompromisní je Icebug v terénu, stejně nekompromisní je ve vztahu k technice běhu a nic neodpustí. Všechny otřesy a rázy prostě přenáší od chodidel výš na pohybové ústrojí, takže ve výsledku může způsobit špatným běžcům bolestivost kolenních vazů, nebo svalových struktur chodidla a kotníků.
A jaké boty na UB? Především boty ve vynikajícím technickém stavu, vyzkoušené, bezproblémové. Podrážka klidně může být "soft trail", nebo drsná "traktorová", rozhodně ne silniční. A musí být dostatečně volná v prstech, protože v tom terénu, který na UB bude a v té délce závodu, chodidla skutečně natečou.

7 Roman Roman | 3. července 2017 v 5:44 | Reagovat

[6]: Paráda, díky za detailní odpověď.

8 Uzda Uzda | 3. července 2017 v 7:09 | Reagovat

[5]: Díky už jsi psal na mail.

9 lubomír gaizl lubomír gaizl | E-mail | 29. listopadu 2017 v 9:16 | Reagovat

Pěkně jsi je vychválil. Já jsem si od nich koupil obyčejné zimní boty s technologií BUGdri, tedy s membránou, vodonepropustné. V sobotu jsem je měl poprvé na sobě, a jen co jsem trochu prošel mokrou trávou, měl jsem mokro v levé botě. Na reklamaci je již pozdě, takže jsem vyhodil 1999,- Kč. Mějse.

10 Mamufous Mamufous | 1. prosince 2017 v 8:43 | Reagovat

[9]:
Lubomíre, díky za komentář.
Já mám zkušenosti pouze s jejich běžeckou řadou obuvi a ty jsou napříč tvé zkušenosti výborné. Pravda, v mém sportu se už dopředu počítá s tím, že v botách bude od startu až do cíle mokro a výrobce s tím při jejich výrobě počítá.
Pokud již nemůžeš uplatnit reklamaci, musely ti boty doma ležet déle než dva roky. To je totiž zákonem daná reklamační lhůta. A vůbec nezáleží na tom, jestli jsi je měl na sobě jednou, nebo dvacetkrát. A do jisté míry záleží, kde jsi boty koupil. Výrobci obuvi (a nejen ti) rozlišují při výrobě, do jakého prodejního kanálu je zboží určeno. Jestli mám na mysli kvalitu? Ano, jistě. Vím naprosto bezpečně, že například Salomon, Nike, Umbro a další vyrábějí své zboží zvlášť pro vlastní obchody (např. Nike Store) a zvlášť pro sportovní řetězce. Podle ceny bych tipnul, že jsi zmiňované boty kupoval ve Sportisimu a to je sportovní řetězec. Tohle téma je však na širokou debatu.
Ale k technologiím. Ať už jde o BUGdri, Goretex, Windisolate a stovky dalších obchodních názvů technologií materiálů, které mají mít určité "nadstandardní" vlastnosti, vždy se jedná o tzv. dočasnou vlastnost. Nemůžeš po materiálech (potažmo po výrobcích) chtít, aby vymazaly fyzikální zákony. Jenže to si bohužel mnoho lidí od materiálů slibuje. BUGdri NEMÁ vlastnost, že tě zcela neomezeně ochrání před vlhkostí. BUGdri pouze oddálí dobu průniku vlhkosti dovnitř obuvi. A za jak  dlouho to bude, o tom rozhoduje celá řada vnějších faktorů, počínaje venkovní teplotou, vlhkostí vzduchu a dokonce teplotou tvých chodidel i materiálem ponožek, které máš v tu chvíli na sobě. Pokud bys požadoval po materiálu, aby dovnitř nepustil ani gram vlhkosti, musel by jsi zároveň počítat, že nepustí ani gram vlhkosti ven. Pokud má bota dýchat, abys' neměl nohy jak v gumákách, bude bota dýchat vždy oběma směry.
Doporučuji ti boty pořádně naimpregnovat k tomu určeným přípravkem. Můžeš argumentovat tím, že vlhkost byla jen v jedné botě. To už může stát za zamyšlení. Pokud se tato bota skutečně nedostala nikam do louže, nebo do místa s mnohem vyšší vlhkostí prostředí než bota druhá, může se jednat o výrobní vadu. A jak jsem napsal na začátku. Pokud ti boty po nákupu neležely doma dva roky, potom nerozumím tomu, proč je na reklamaci pozdě. Prima den

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.